Plotki z życia gwiazd
Rock chrześcijański
Tomasz Karolak, zaistniał w świadomości społecznej po roli dresa w serialu Sublokatorzy. Grał w sposób przekonujący, tak jakby naturalny. Granie prostego człowieka przychodzi mu z wyjątkową łatwością. Rola nie była wyjątkowa, został zatrudniony do serialu jako tło dla bardziej znanych aktorów ale okazał się bardziej charakterystyczny. No i stało się. Posypały się propozycje … ale ról drugoplanowych, których nie odmawiał. Powoli dochodził do celu aż w końcu dostał rolę napisaną jakby pod niego.

Zagrał współczesną wersję czterdziestolatka w serialu 39 i pół. Obecny 40-latek w czasach kapitalizmu, prowadzi zgoła odmienne życie niż ten z PRL-u. Jeździ lepszym samochodem, no może niewiele lepszym, ale na pewno ma inne problemy. Dzieci jak zwykle dają w tyłek, ale praca to już zupełnie inna bajka. Inżynier ze stabilną pracą kontra rockman “no future”. Mimo wszystko różnica obrazuje zmieniające się czasy. Serial raczej nie stanie się kultowy i za kilkanaście lat niewiele widzów będzie o nim pamiętało. Ktoś wspomnie najwyżej “… a tak, pamiętam było coś takiego”.

Karolak jest obecnie aktorem, który nie wychodzi poza ramy pewnego stereotypu. Podwórkowy sposób rozmowy stał się jego głównym atutem ale powoli zaczyna się nudzić. Bardzo bym chciał zobaczyć go w roli innej bo uważam go za dobrego aktora, więc niech lepiej coś szybko zmieni, jeżeli chce iść do góry w branży. Ze wszystkich jego ról najbardziej podobał mi się epizod o miłości z film “Testosteron”. Kto nie widział niech zobaczy.  • Komentarze
  • [2012-09-12 22:37:52]
    Ostatnio w serialu rodzinka.pl trochę przełamał ten jednorodny schemat wszystkich swoich postaci.
    Gonzo
  • Dodaj komentarz
  • Imie
  • Copyright gwiazdy-ekranu.pl